AKLINIZDAKİ SORULAR

Hobi Bahçelerinin Prim Yapacağından Nasıl Emin Olabiliriz?

Aldığınız bir arsanın prim yapması çevresindeki yapılaşma ile doğru orantılıdır. Eğer aldığınız arsanın etrafında imar çalışmaları, Toplu Konut projeleri, Üniversiteler, Sanayi ve İş istihdamı ile ilgili çalışmalar, Yol yapım çalışmaları ki en önemlisi Otoyol çalışmalarıdır, Turizm alanları gibi faaliyetler yapılıyor ise aldığınız arsa mutlaka prim yapacaktır. Bizim yaptığımız Hobi Bahçelerinin etrafında hangi projeler yer alıyor bunlar hakkında kısa kısa bilgiler verelim.

1. POZANTI OTOYOLU : Özellikle Bağiçinde 90.100 m2 tarla üzerine yaptığımız projemiz POZANTI Otoyoluna sıfır konumdadır. Bu anlamda en fazla primi bu projemiz yapacaktır. Ulaştırma bakanımız sayın Ahmet ARSLAN' ın POZANTI OTOYOLU ile ilgili yaptığı açıklamalara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2. KARAGEDİK PROJESİ :  Karagedik Bilkent Kentsel Dönüşüm Projesinin imar çalışması bitmiş olup bölgede ülkemizin en büyük GOLF SAHASI yapılacaktır. Buda Turizmin canlanması demektir. Turizmin canlanması ise bölgenin değerleneceğini gösterir. Ayrıca Karagedik Projesinde bölgeye 5 adet Üniversite de yapılacak olup Üniversite alanları da bölgeye ayrıca değer kazandıracaktır Bizim bahçelerimiz bu projelere 15 km mesafede olup yapılacak olan POZANTI Otoyolu ile ulaşım 10 dakika gibi kısa bir zamanda olacaktır. Karagedik Projeside POZANTI OTOYOLUNA cephelidir. 2023 Nazım imar planında Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Karagedikte 275.000 kişinin yaşayacağı varsayılarak imar yapılmıştır.

3. MAHMATLI PROJESİ : Mahmatlı Projesi 2 bölümden oluşmaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından imarı bitirilen projenin ilk bölümünde yüksek katlı bloklar yapılacaktır. TOKİ tarafından yapımı devam eden ve kısa bir zamanda imarının bitirileceği 2. bölümde ise Sanayi alanları bulunmaktadır. Bahçelerimiz MAHMATLI PROJESİ sınırında yer almaktadır.

4. AKFEN HOLDİNG PROJESİ : Beynam da AKFEN tarafından 4.000 dönüm üzerine yapılan projenin imarı bitmiş olup bizim yapacağımız bahçelere olan mesafesi 15 km dir.

5. BEYNAM TOKİ PROJESİ : Ankara Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ tarafından Beynamın çıkışında yapılan projenin imarı onaylanmış ve tapuları dağıtılmıştır. Projelerin bizim bahçelerimize olan mesafesi 20 km dir.

6. NABUCCO PROJESİ : Mavi akımda olarak bilinen proje kapsamında İran ve Rusya üzerinden gelen doğalgazlar Ahiboz da birleşip Karagedik üzerinden Avrupaya dağıtılacaktır. Bu bağlamda kurulacak olan dev tesislerin ülkemizin önde gelen firmalarından olan YILDIZ HOLDİNG in Karaalide topladığı 30.000 dönüm araziler üzerine kurulacağı tahmin edilmektedir. Zira enerji işi ile uğraşan bir Holdingin 30.000 dönüm ( 30 MİLYON metrekare ) arazi almasının çok fazla anlamı olmamalı diye düşünülmektedir. Bizim bahçelerimiz KARAALİ ile sınırdır.

NOT : Ofisimize geldiğinizde tüm projelerin detayları ve belgeleri size sunulacaktır.